Historia Flory

Kierowani misją, by „dodać życiu witalności” oraz wykorzystując doświadczenie w prowadzeniu badań dotyczących żywienia, od ponad 50 lat jesteśmy liderem w tworzeniu margaryn i produktów sprzyjających zdrowemu sercu. 

Pionierskie produkty do smarowania przyjazne zdrowemu sercu.  

W roku 1960, odpowiadając na prośbę holenderskiej społeczności medycznej, by stworzyć przyjazną zdrowemu sercu alternatywę dla masła i smalcu, wprowadziliśmy na rynek pierwszy tłuszcz do smarowania o wysokiej zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych będący jednocześnie zdrową alternatywą dla masła, smalcu i twardej margaryny, które wszystkie są bogate w tłuszcze nasycone.

Pierwsza margaryna Flora pojawiła się na rynku w roku 1960 i dostępna była w aptekach. Przed rokiem 1962 pojawiła się również na sklepowych półkach. Od tamtego czasu produkty Flora były tworzone w oparciu o najnowszą wiedzę naukową. Wszystko, co robimy – od rozwijania nowych produktów do edukacji konsumentów – oparte jest na badaniach naukowych w zakresie zdrowia i żywienia.

Wprowadzenie produktów zawierających sterole roślinne Ostatnim dodatkiem, o jaki wzbogacona została linia produktów Flora, są produkty Flora pro.activ zawierające sterole roślinne, które, jak wykazały badania, skutecznie obniżają poziom cholesterolu.

W roku 2000, po raz pierwszy na europejskim rynku pojawiła się Flora pro.activ – tłuszcz roślinny do smarowania z dodatkiem steroli roślinnych. Obecnie, asortyment produktów do smarowania i napojów Flora pro.activ dostępny jest w ponad 30 krajach na całym świecie.


1950Naukowcy zauważają zależność między występowaniem chorób serca, a wysokim poziomem cholesterolu we krwi
1960Flora jest dostępna na holenderskim rynku, co jest odpowiedzią na prośbę społeczności medycznej skierowaną do Unilevera dotyczącą stworzenia produktów do smarowania przyjaznych dla zdrowego serca
1978Flora pojawia się w Kanadzie, gdzie jest pierwszą i jedyną margaryną bez utwardzonych olejów
1990Na rynku pojawiają się nowe rodzaje Flory
1991Formalnie powstaje Biuro ds. informacji o zdrowiu serca Flora
2000Flora wciąż poszerza swój asortyment zdrowych produktów o innowacyjne rozwiązania takie jak Flora Original

Warianty smakowe